_

VVV MOST spol. s r.o.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY V OBLASTI PÁSOVÉ DOPRAVY
ČSN EN ISO 9001:2009

vvvmost.cz

VVV MOST > PRODUKTY A SLUŽBY > Vývoj, výzkum - měřící technika > Vulkanizační souprava TVJ

Vulkanizační souprava TVJ

Teplovulkanizační jednotka TVJ - 2002 je vulkanizační zařízení přenosného stavebnicového charakteru, určené pro spojování dopravních pásů. Při vulkanizaci je zajištěna rovnoměrná teplota s tolerancí +/- 2°C a rovnoměrný tlak v celé spojované ploše dle předem nastavených hodnot. Vulkanizační lis TVJ 2002 je vyráběn v šířích 500 – 1400 mm a v případě zájmu může být vybaven chlazením. Oproti klasickým vulkanizačním lisům, tvoří nosník s topnou deskou jeden blok včetně tlakového vaku v horním bloku. Tlak je vyvozován pomocí vzduchu. Celá souprava se vyznačuje velmi nízkou hmotností.

Kompletní vulkanizační jednotka je základní část celé soupravy. Skládá se z horního topného bloku, topného dolního bloku a stahovacích šroubů. Topný horní blok tvoří kompaktní celek skládající se z topné desky, tlačné lišty a nosníku, tvořícím rám. Topný dolní blok tvoří kompaktní celek skládající se z topné desky a nosníku, tvořícím rám. Oba nosníky jsou staženy stahovacími šrouby, které tvoří nedílnou část celé kompletní vulkanizační jednotky. Nosníky jsou vyrobeny z lisovaných profilů z hliníkové slitiny. Tlačná lišta je vybavena pneumatickým tlačným měchem, který přes tepelnou izolaci rozpíná nosník a topnou desku. Vytváří tím rovnoměrný tlak v celé spojované ploše dopravního pásu. Tlačné měchy se pomocí tlakových hadic opatřených rychlospojkami připojují k rozvodné kostce kompresoru. Topné desky jsou rovněž lisované profily z hliníkové slitiny. Desky jsou osazeny topnými tělesy a každá deska je opatřena snímačem teploty. K ovládací skříni se topné desky připojují pomocí pohyblivých zástrček. Tato jednotka má šířku 200 milimetrů a skládáním těchto základních jednotek za sebe je možno vytvořit libovolnou délku spoje odstupňovanou vždy po 200 milimetrech.

Ovládací skříň je určena k regulaci teploty a napájení jednotlivých horních a dolních topných bloků. Současně je vybavena zásuvkou pro napájení kompresoru (zdroj tlakového vzduchu pro vytvoření vulkanizačního tlaku). Jednotlivé silové prvky jsou umístěny na vnitřním panelu. Na levé straně skříně je pevná přívodka 63 A/5 p (verze skříně pro 6 párů topných bloků je vybaveny přívodkou 125 A/5p), výrobní štítek a hlavní vypínač se žlutým panelem a červenou šipkou, na horní straně skříně jsou instalovány konektory pro připojení jednotlivých topných bloků, na pravé straně skříně je zásuvka pro kompresor. V čelních dveřích skříně jsou instalovány ovládací a řídící prvky. V horní části dveří jsou umístěny regulátory pro regulaci teploty jednotlivých topných desek.

Pod regulátory je umístěno digitální časové relé s displejem pro nastavení doby vulkanizace a dvě tlačítka pro spuštění (zelené) a předčasné ukončení (červené) vulkanizačního cyklu. Ovládací celek je uložen v plastikové skříni. Na požadavek odběratele může být skříň opatřena ochranným trubkovým rámem.

Pokud máte zájem o naše služby, neváhejte prosím kontaktovat příslušnou osobu či zaslat poptávku na E-mail.

 

 

 

 

Stáhnout katalog >>>

Vývoj, výzkum - měřící technika

 

 

Ing. Jaroslav Jochman

Tel.: +420 777 748 219

E-mail: jochman@vvvmost.cz

Vývoj, výzkum - měřící technika

 

 

Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku česky english на русском