_

VVV MOST spol. s r.o.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY V OBLASTI PÁSOVÉ DOPRAVY
ČSN EN ISO 9001:2009

vvvmost.cz

VVV MOST > PRODUKTY A SLUŽBY > Příslušenství a náhradní díly > Bezpečnostní spínače a nouzové zastavení pásu DUK > Hlídač toku materiálu na dopravním pásu

Bezpečnostní spínače a nouzové zastavení pásu DUK

Hlídač toku materiálu na dopravním pásu

Ovládací prvky kontroly toku materiálů

jsou instalovány k automatické kontrole

výšky přepravovaného materiálu

na dopravním pásu,

jakož i přerušení

toku materiálu.


TYP MW

  • Kontrola hladiny (výšky) materiálu na dopravním pásu

  • Sepnutí kontaktů dle výběru pomocí: mikrospínače nebo elektronického spínače

Hlídače toku materiálu jsou bezpečnostní zařízení pro automatický provoz pásových dopravních zařízení. Kontrolují výšku materiálu na dopravním pásu nebo rovněž případné přerušení toku materiálu.

Hlídače toku materiálu MW jsou vybaveny vlečným snímačem umístěným na cca 50 cm dlouhé tyči nad dopravním pásem. Vlečný snímač klouže vlastní vahou po dopravním pásu nebo po dopravovaných sypkých materiálech. Při dopravě materiálu na dopravním pásu je vlečný snímač vychylován do různé výšky. Pokud snímač dosáhne stanovené výšky, nastane sepnutí. Zpětné sepnutí nastane v okamžiku, kdy výška vychýlení klesne na nastavenou výšku.

S ohledem na spolehlivý, bezúdržbový provoz jsou všechna ložiska valivá. Kovová skříňka spínače má druh ochrany IP 67. Vlečný snímač je ke spínači upevněn pouze pomocí jedné matky a tudíž snadno vyměnitelný. Lze jej použít pro oba směry provozu, doprava i doleva.

 


Pokud by vlečný snímač byl pro Vaše konkrétní podmínky příliš těžký, je k dispozici verze s nastavitelnou protiváhou. Pro kontakt je hlídač toku materiálu podle Vaší specifikace vybaven buď elektronickým spínačem nebo mikrospínačem.


Výhodou mikrospínačů je vysoký spínací výkon, elektronické spínače se neopotřebovávají a zajišťují prakticky bez hysterezní zpětné sepnutí.

 

 

 

 

 

 

 

Stáhnout katalog >>>

Bezpečnostní spínače a nouzové zastavení pásu DUK

 

 

Ing. Petr Zelenka

Tel.: +420 777 748 207

E-mail: zelenka@vvvmost.cz

Prodej a montáž bezpečnostních spínačů DUK

 

 

Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku česky english на русском