_

VVV MOST spol. s r.o.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY V OBLASTI PÁSOVÉ DOPRAVY
ČSN EN ISO 9001:2009

vvvmost.cz

VVV MOST > PRODUKTY A SLUŽBY > Příslušenství a náhradní díly > Těsnící systémy dopravníků

Těsnící systémy dopravníků


Těsnící systém dopravníků SPILL-EX >>>

Utěsnění pro pásové dopravníky jsou důležitou součástí na každém zařízení s pásovou dopravou, obzvláště na přesypových místech. Zavedení dlouhých gumových postraních pásů jako utěsňovačů zabraňuje pouze v malém rozsahu problémům při přechodu dopravovaného materiálu na dopravník. Tato běžná gumová utěsnění vrhají na provozovatele zařízení vícero problémů, neboť nemohou nabídnout utěsnění na delší časové období. Neúměrné opotřebení má za následek chybné utěsnění a následné opravy si vyžadují spoustu času, čímž narůstají nákladné prostoje.

Snadná a rychlá montáž na nových nebo stávajících dopravnících, ušetřený čas i peníze. Utěsňovací bloky umožňují jednoduché nastavení v malých rozmezích snadnější, ale jistější kontakt utěsňovacích bloků s pásem umožňuje dokonalé utěsnění guma, vysoce odolná proti opotřebení garantuje dlouhou životnost. Jednoduchá výměna, neboť každý blok může být vyměněn nezávisle na ostatních. Elasticita utěsňovacích bloků zabraňuje natržení pasu a tím zaručuje i dlouhou životnost.

 


1 - nosné desky

2 - utěsňovací gumové bloky

3 - ozubené svěracíé třmeny

 


Těsnící systém dopravníků SIDE-BTV >>>

Při pohybu materiálu na páse pásového dopravníku dochází zpravidla k víření a odlučování drobných prachových částic přepravovaného materiálu. Jedná se především o záležitost předávacích míst mezi dopravníky, přesypy, nebo místy, kde se nějakým způsobem rozvolňuje a promíchává již uklidněná vrstva materiálu. Toto je patrné zejména u materiálů suchých, drobně zrnitých nebo k prašnosti náchylných. Velice častým příkladem je teplárenské a elektrárenské uhlí s velkým podílem drobné frakce. 

S narůstajícími nároky na požadavky na ekologii provozu technologických procesů se do popředí dostává otázka, jak eliminovat, popřípadě minimalizovat provozní prašnost pásových dopravníků.

Společnost VVV MOST vyvinula, vyrábí a dodává kompletní program pasivního snižování prašnosti v provozu pásových dopravníků, kam kromě dopadových a uklidňovacích loží, odprašovacích vaků a protiprašných clon patří i systém adaptivního podélného těsnění bočního vedení a násypek.

 


 

 

 

Stáhnout katalog >>>

Těsnící systémy dopravníků

 

 

Tomáš Zetka

Tel.: +420 773 565 455

E-mail: zetka@vvvmost.cz

Prodej a montáž těsnících systémů dopravníků

 

 

Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku česky english на русском