_

VVV MOST spol. s r.o.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY V OBLASTI PÁSOVÉ DOPRAVY
ČSN EN ISO 9001:2009

vvvmost.cz

VVV MOST > PRODUKTY A SLUŽBY > Příslušenství a náhradní díly > Bezpečnostní spínače a nouzové zastavení pásu DUK > Spínač rychlosti dopravního pásu

Bezpečnostní spínače a nouzové zastavení pásu DUK

Spínač rychlosti dopravního pásu

Sledujte spolehlivě rychlost Vašeho

dopravního pásu.

Detekuje překročení rychlosti nebo naopak

nízkou rychlost dopravního pásu.

Výhodou je gumové kolo bez prokluzu

poháněné samotným dopravním pásem.


TYP FW3

  • Sledování překročení horní nebo dolní hranice rychlosti, popř. klidu dopravního pásu

  • Velký rozsah nastavení
  • 3 provedení pro různou montáž
  • Jednoduchá nastavitelnost

 


Spínače rychlosti dopravního pásu spínají při překročení nastavitelné horní nebo dolní hranice rychlosti dopravního pásu nebo v klidovém stavu.

D&K spínače rychlosti dopravního pásu pracují elektromechanicky. Otočné kolečko je přitisknuto na pás a je jím poháněno. Při otáčení hřídele vytváří krokový motor provozní napětí pro vyhodnocovací obvod a signální napětí, z nichž se určuje rychlost a směr otáčení. Při dosažení nebo překročení nastavené rychlosti se pro každý směr otáčení sepne jeden kontakt relé.

Pro směr otáčení doleva a doprava mohou být nastaveny různé rychlosti. Předností pro uživatele je digitální nastavení spínacího počtu otáček (v m/s) pomocí programovatelných spínačů.

 

S ohledem na spolehlivý bezúdržbový provoz jsou veškerá uložení provedena pomocí ocelových válečkových ložisek. Stabilní skříňka spínače má druh ochrany IP 67.

Pro různé situace nástavby jsou k dispozici následující provedení: provedení FW3-0 má hnané otáčivé kolečko v přímé blízkosti úchytné nohy. Toto provedení spínače se má zabudovat tak, aby bylo otáčivé kolečko přitlačeno na vnitřní stranu spodního pásu poblíž opěrného válečku. Přítlačná síla se určí podle montážní situace.


Provedení FW3-5 a FW3-7 jsou vybaveny výkyvnou, odpruženou pákou o délce 500 mm a 700 mm. Na volném konci této páky je otáčivé kolečko tlačeno silou pružiny na spodní stranu horního pásu. Tím je zaručen bezvadný provoz i při kolísání výšky pásu ±30 mm.


 

 

 

Stáhnout katalog >>>

Bezpečnostní spínače a nouzové zastavení pásu DUK

 

 

Ing. Petr Zelenka

Tel.: +420 777 748 207

E-mail: zelenka@vvvmost.cz

Prodej a montáž bezpečnostních spínačů DUK

 

 

Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku česky english на русском