_

VVV MOST spol. s r.o.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY V OBLASTI PÁSOVÉ DOPRAVY
ČSN EN ISO 9001:2009

vvvmost.cz

VVV MOST > PRODUKTY A SLUŽBY > Separace a indikace kovů > Magnetický bubnový separátor MBS

Magnetický bubnový separátor MBS

Jednoduché a spolehlivé řešení pro separaci magnetických částic ze sypkých materiálů.

Magnetické bubnové separátory MBS jsou určeny pro kontinuální separaci cizorodých magnetických částic ze suchých sypkých materiálů malé zrnitosti. Uplatnění najdou všude tam, kde hrozí riziko poškození, nebo nežádoucího ovlivnění následujících technologických procesů vlivem přítomnosti magnetických částic v základním materiálu, nebo tam, kde je separace magnetických a nemagnetických částic přímo součástí technologie.

Jde o řešení vhodné například pro prostředí provozů recyklace, sléváren, keramických závodů, energetiky a paliv, skláren a dalších. Separátor pracuje na principu přitažlivosti magnetického pole vytvářeného systémem vysoko-intenzitních permanentních magnetů pevně uložených uvnitř rotujícího pláště bubnu.

Výhody:
• jednoduchá montáž 
• vysoká účinnost separace 
• bezúdržbový provoz 
• vysoká provozní spolehlivost 
• vysokointenzitní systém magnetů 
• 20 let záruka účinnosti magnetu 
• široká škála rozměrů

Magnety ORMAKON mají nehomogenní magnetickou orientaci, která koncentruje magnetický tok a podstatně zvyšuje maximální hodnoty magnetické indukce v oblasti funkčního pólu. Tímto způsobem lze dosáhnout vyšší účinnost než s dosud používanými anizotropními magnety, které jsou orientovány homogenně.

Materiál, proudící přes plášť bubnu, je vystaven magnetickému poli a magnetické částice jsou tímto polem k plášti přitahovány. K jejich uvolnění dojde po otočení pláště bubnu mimo oblast magnetického pole magnetů. Separátory se instalují většinou pod hnací buben pásového dopravníku, nebo pod výsypnou hranu vibračního žlabu či zásobníku.

Použití těchto nových magnetů umožňuje zvýšit jejich technické parametry např. silové magnetické účinky, magnetická indukce, výkon, úspora energie a miniaturizace.

Hodnoty, uvedené v tabulce, jsou typizované řady. V případě potřeby lze dodat separátory i v jiných délkových rozměrech a s modifikovanými konci hřídele pro uložení. Použití separátoru MBS doporučujeme vždy konzultovat s dodavatelem.

 

 

 

Stáhnout katalog >>>

Separace a indikace kovů

 

 

Ing. Pavel Hartman

Tel.: +420 777 748 201

E-mail: hartman@vvvmost.cz

Výroba a prodej separátorů a indikátorů kovů, jednatel společnosti

 

 

Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku česky english на русском