_

VVV MOST spol. s r.o.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY V OBLASTI PÁSOVÉ DOPRAVY
ČSN EN ISO 9001:2009

vvvmost.cz

VVV MOST > PRODUKTY A SLUŽBY > Separace a indikace kovů > Permanentně magnetické separační rampy PMSR

Permanentně magnetické separační rampy PMSR

Permanentně magnetické separační rampy se používají k eliminaci nechtěných kovových částic ze sypkých produktů, dopravovaných pásovým dopravníkem, vibračními podavači, nebo na nakloněných rovinách.

Tyto separační rampy jsou používány hlavně k ochraně strojů, jako jsou drtiče, podavače a podobně. Nejčastěji jsou používány k čištění produktů / separování kovových částeček v potravinářském a chemickém průmyslu, ve slévárnách, uhelných dolech, cementárnách a při recyklaci komunálního odpadu, atd.

Kvalita separace také závisí na rychlosti pásu, typu produktu, jeho zrnitosti, typu a formě extrahovaných částí. Magnetické separační rampy jsou navrženy pro práci v závěsné výšce 150, 200, 250 a 300mm nad dopravním pásem. Standardně se dodávají dvě velikosti rampy s vhodně zvolenou velikostí magnetů. Velikost separační rampy a jejich magnetů je navrhována v závislosti na její aplikaci v provozu.

Výhody:
• jednoduchá montáž 
• vysoká účinnost separace 
• bezúdržbový provoz 
• vysoká provozní spolehlivost 
• vysokointenzitní systém magnetů 
• 20 let záruka účinnosti magnetu 
• široká škála rozměrů

Magnety ORMAKON mají nehomogenní magnetickou orientaci, která koncentruje magnetický tok a podstatně zvyšuje maximální hodnoty magnetické indukce v oblasti funkčního pólu. Tímto způsobem lze dosáhnout vyšší účinnost než s dosud používanými anizotropními magnety, které jsou orientovány homogenně.


Permanentně magnetické separační rampy PMSR mohou být umístěny rovnoběžně, nebo napříč nad pásovým dopravníkem. Příklad instalace nad koncovým bubnem (obr. A). Instalace napříč nad dopravníkem (obr. B). V obou případech je nutno zajistit nemagnetičnost všech prvků pod separátorem, aby nedocházelo k rušení magnetického pole.

 

 

 

Stáhnout katalog >>>

Separace a indikace kovů

 

 

Ing. Pavel Hartman

Tel.: +420 777 748 201

E-mail: hartman@vvvmost.cz

Výroba a prodej separátorů a indikátorů kovů, jednatel společnosti

 

 

Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku česky english на русском