_

VVV MOST spol. s r.o.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY V OBLASTI PÁSOVÉ DOPRAVY
ČSN EN ISO 9001:2009

vvvmost.cz

VVV MOST > PRODUKTY A SLUŽBY > Separace a indikace kovů > Permanentní třídící magnet PTM

Permanentní třídící magnet PTM

Pevné permanentní třídící magnety jsou používány především k eliminaci magnetických nečistot, které jsou obsaženy v sypkých materiálech.

Permanentní třídící magnety PTM se též používají pro čištění sypkých kusových materiálů, jako jsou např.: drcený kámen, obilí, cukr, káva, uhlí, odřezky dřeva, cihlový odpad atd.

Permanentní třídící magnety PTM je vhodné použít pro produkty s nízkým znečištěním.

V případě sypkých materiálů s vysokým obsahem magnetických nečistot by zařízení vyžadovalo časté ruční čištění. Pro tento případ je vhodnější použít separátor s automatickým vynášením materiálu.

Kvalita separace také závisí na rychlosti pásu, typu produktu, jeho zrnitosti, typu a formě extrahovaných částí. Magnety se vyrábějí v libovolných rozměrech a čtyřech základních výškách, pro použití podle maximální vzdálenosti separátoru od pásu pro vzdálenost: max. 150, 200, 250 a 300 mm.


Výhody:
• jednoduchá montáž 
• vysoká účinnost separace 
• bezúdržbový provoz 
• vysoká provozní spolehlivost 
• vysokointenzitní systém magnetů 
• 20 let záruka účinnosti magnetu 
• široká škála rozměrů

Magnety ORMAKON mají nehomogenní magnetickou orientaci, která koncentruje magnetický tok a podstatně zvyšuje maximální hodnoty magnetické indukce v oblasti funkčního pólu. Tímto způsobem lze dosáhnout vyšší účinnost než s dosud používanými anizotropními magnety, které jsou orientovány homogenně.

Permanentní třídící magnety PTM mohou být instalovány jak nad koncovým bubnem (obr. A), tak nad dopravníkem (obr. B). V obou případech je nutno zajistit nemagnetičnost všech dílů pod magnetem (separátorem), aby nedocházelo k rušení magnetického pole.

 

 

 

Stáhnout katalog >>>

Separace a indikace kovů

 

 

Ing. Pavel Hartman

Tel.: +420 777 748 201

E-mail: hartman@vvvmost.cz

Výroba a prodej separátorů a indikátorů kovů, jednatel společnosti

 

 

Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku česky english на русском