_

VVV MOST spol. s r.o.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY V OBLASTI PÁSOVÉ DOPRAVY
ČSN EN ISO 9001:2009

vvvmost.cz

VVV MOST > PRODUKTY A SLUŽBY > Separace a indikace kovů > Separátor neželezných kovů SNK

Separátor neželezných kovů SNK

Separátor neželezných kovů typu SNK je vhodný pro separaci nemagnetických kovů, například: hliníku, mědi, mosazi, olova a případně nerezové oceli od ostatních nekovových materiálů, jako jsou drcené sklo, plast, písek, guma a komunální odpadu.

Separátor neželezných kovů SNK se skládá z pásového dopravníku s možností proměnné rychlosti podávání separovaného materiálu. Vratný buben tohoto dopravníku je sestaven z vnějšího pláště a vnitřního magnetického bubnu.

Vnitřní magnetický buben je vyroben z jednotlivých magnetů, ze vzácných zemin, které jsou spojeny systémem ORMAKON®. Tento systém vytváří nehomogenní magnetické pole, které zajišťuje minimálně o 25% vyšší silové účinky, než běžné magnety vyrobené ze stejného materiálu.

Výhody:
• jednoduchá montáž 
• vysoká účinnost separace 
• bezúdržbový provoz 
• vysoká provozní spolehlivost 
• vysokointenzitní systém magnetů 
• 20 let záruka účinnosti magnetu 
• široká škála rozměrů

Magnety ORMAKON mají nehomogenní magnetickou orientaci, která koncentruje magnetický tok a podstatně zvyšuje maximální hodnoty magnetické indukce v oblasti funkčního pólu. Tímto způsobem lze dosáhnout vyšší účinnost než s dosud používanými anizotropními magnety, které jsou orientovány homogenně.


Vnitřní magnetický buben se otáčí uvnitř pláště vysokou rychlostí, což v kovových materiálech vyvolává vířivé (Gaussovy) proudy. Tyto vyvolávají opačné magnetické pole, než má vnitřní magnetický buben, což odpuzuje nemagnetické kovové částice dále od bubnu, než nekovové materiály, které pokračují po své normální trajektorii. Separátor je vhodný pro rozsah zrnitosti od 1 do 200 mm. Příkon separátoru je dle velikosti 1 až 5 kW. Doporučujeme separátor používat v sestavě s vibračním podavačem, který zajišťuje kontinuální a vyrovnaný tok materiálu na dopravníku. 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu a partnerem projektu je SVÚM a.s., Praha - Běchovice.

 

 

 

Stáhnout katalog >>>

Separace a indikace kovů

 

 

Ing. Pavel Hartman

Tel.: +420 777 748 201

E-mail: hartman@vvvmost.cz

Výroba a prodej separátorů a indikátorů kovů, jednatel společnosti

 

 

Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku česky english на русском