_

VVV MOST spol. s r.o.

KOMPLEXNÍ SLUŽBY V OBLASTI PÁSOVÉ DOPRAVY
ČSN EN ISO 9001:2009

vvvmost.cz

VVV MOST > PRODUKTY A SLUŽBY > Příslušenství a náhradní díly > Těsnící systémy dopravníků > Těsnící systémy dopravníků SPILL-EX

Těsnící systémy dopravníků

Těsnící systémy dopravníků SPILL-EX

Utěsnění pro pásové dopravníky jsou důležitou součástí na každém zařízení s pásovou dopravou, obzvláště na přesypových místech. Zavedení dlouhých gumových postraních pásů jako utěsňovačů zabraňuje pouze v malém rozsahu problémům při přechodu dopravovaného materiálu na dopravník. Tato běžná gumová utěsnění vrhají na provozovatele zařízení vícero problémů, neboť nemohou nabídnout utěsnění na delší časové období. Neúměrné opotřebení má za následek chybné utěsnění a následné opravy si vyžadují spoustu času, čímž narůstají nákladné prostoje.

Snadná a rychlá montáž na nových nebo stávajících dopravnících, ušetřený čas i peníze. Utěsňovací bloky umožňují jednoduché nastavení v malých rozmezích snadnější, ale jistější kontakt utěsňovacích bloků s pásem umožňuje dokonalé utěsnění guma, vysoce odolná proti opotřebení garantuje dlouhou životnost. Jednoduchá výměna, neboť každý blok může být vyměněn nezávisle na ostatních. Elasticita utěsňovacích bloků zabraňuje natržení pasu a tím zaručuje i dlouhou životnost.

 

 

 

Těsnění SPILL-EX - pohled zepředu  


Nosné desky SPILL-EX

Desky jsou vyrobeny z oceli 37 a dodávány v elektrolyticky pozinkovaném provedení. Každá deska je 1200 mm dlouhá a dohromady může nést 8 těsnících bloků. Jiné délky nejsou dodávány, zkrátit se tedy mohou. Desky z jiných materiálů je možné na požádání dodat. Desky jsou vždy stejné, ale mohou být montovány dvěma způsoby.

Typ HDS - ohnutou hranou na dolní straně k postrannímu utěsnění předávací násypky. Typ HDR - ohnutou hranou na dolní straně k zadnímu utěsnění předávací násypky.

Díky univerzálnímu tvaru může být systém nainstalován na každý druh pásového dopravníku.

 

 

 

 

 

 

Systém se skládá ze tří základních komponentů:

  • jednoduše instalovatelné nosné desky (1)
  • utěsňovacích gumových bloků (2)
  • ozubených svěracích třmenů (3)

Gumové těsnící bloky SPILL-EX

Bloky jsou vyrobeny ze speciální gumy s tvrdostí 58 stupňů Shore. Elastické vlastnosti a vlastnosti zpomalující opotřebení mohou být u této gumy plně využity. Díky elasticitě a měkkosti této gumy nemůže dojít k poškození pásu nebo k tvoření rytých stop. Gumové těsnící bloky se přizpůsobí každému tvaru pasu. Tím, se dosáhne ideálního utěsnění a zabránění úniku materiálu z pasu. Každý blok je možné svisle posunout až o 70 mm. Těsnění lze použit při teplotách -20 až +60 stupňů Celsia. Těsnící bloky jsou k nosné desce uloženy tak, že mohou být horizontálně k ploše uvolněny a vyměněny.

 

Svěrací třmeny SPILL-EX

Ozubené svěrací třmeny jsou stejně jako nosné desky vyrobeny z oceli 37 a elektrolyticky pozinkovány. Každý třmen má 6 zubů. Zuby, které jsou vedeny jedním směrem, zabraňují nadměrnému pohybu bloků, ale zároveň umožňují nastavení blíže k pasu. Díky třmenům jsou udržovány gumové bloky ve stabilní pozici. Díky této sendvičové konstrukci je nemožné, aby vybočením pasu byly bloky odchýleny od nosné desky.

  

 

 

Stáhnout katalog >>>

Těsnící systémy dopravníků

 

 

Tomáš Zetka

Tel.: +420 773 565 455

E-mail: zetka@vvvmost.cz

Prodej a montáž těsnících systémů dopravníků

 

 

Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku česky english на русском